Takip Et:

Hakkımızda

Anasayfa Hakkımızda 2

Büyüme sürecinizdeki ihtiyacınız olan tüm uygunluk değerlendirme hizmetlerini sağlıyoruz

Blue-Separator-Line-Image

Uygunluk değerlendirme konusunda 20 yılı aşkın saha tecrübesi

2003

ICR (International Certification Registrar) kurularak tüm Türkiye’de faaliyete başladı. Dünyanın en büyük akreditasyon kurumu olan ANAB yetkisi ile Türkiye’de faaliyet gösteren ICR faaliyete başladığında sadece 3 çalışanı vardı.

2004

1 sene içerisinde 300 den fazla kuruluş uluslararası sertifikasyon, deetim, gözetim faaliyetleri için ICR’yi tercih etti.

2005

AND, ICR Belgelendirme firmasının yurtiçi ve yurtdışında belgelendirme konusundaki birikimlerinden yola çıkarak, Türkiye’deki firmalara daha etkin hizmet vermek amacı ile kuruldu.

2006

Türk akreditasyon kurumundan (TÜRKAK) ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 kapsamlarında ilk akredite edilen kuruluşlardan biri oldu.

2007

Gıda güvenliği faaliyet alanını genişleten AND, ISO 22000 Gıda Güvenliği akreditasyonu aldı.

2008

Otel projesi başladı. En büyük tur operatörü ETSTUR ile ile birlikte gerçekleşen proje ile türk turizm sektöründe oteller ile ilgili hizmet kalitesi ve misafir güvenliği konularında denetim yapan ilk ve tek firma olma ünvanına sahip oldu. Ülkemizin 5 yıldızlı tüm sahil tesisleri AND tarafından her yıl düzenli olarak kapsamlı bir denetime tabii tutuldu.

2012

AND, Yeni yayınlanan mevzuatla birlikte A tipi muayene kuruluşu olarak asansör muayene yetkisi aldı. Ataşehir, Şişli, Karabağlar, Konyaaltı, Sancaktepe, Alanya gibi büyük belediyeler AND ile çalışmaya başladı.

2014

AND, ISO 27001 Bilgi Güvenliği akreditasyonu ile faaliyet alanına yeni bir yetkiyi daha ekledi.

2015

AND büyük bir yatırım yaparak Türkiye’nin en büyük çevre laboratuvarlarından birini kurdu. Aynı yıl, çok geniş bir kapsamda TÜRKAK akreditasyonu ve Çalışma Bakanlığından İSGÜM yetkisini aldı.

2016

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün “Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlilik Yönetmeliği” kapsamında Emisyon, İmisyon, Su, Atık Su, Deniz Suyu, Toprak, Arıtma Çamuru, Gürültü, Atık Yağ ve SEÖS’de yetki aldı.

2017

AND, Mekanik ve Elektriksel ölçümler alanında çok geniş bir kapsamla TÜRKAK denetiminden başarıyla geçerek faaliyet alanını genişletti, ayrıca aynı yıl asansör alanında Avrupa Komisyonu tarafından yetkilendirildi ve NANDO da yayınlanarak onaylanmış kuruluş oldu.

2018

AND, TÜRKAK tarafından ISO/IEC 17024 Personel Belgelendirme alanında akredite edildi ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirildi. Ege bölgesinde hizmet vermek üzere AND EGE Belgelendirme Muayene Test ve Ölçüm Hizmetleri Ltd. Şti. kuruldu.
top line
20
yılı aşkın saha
tecrübesi
top line
500
mutlu
müşteri
top line
5000
başarılı
proje
top line
100
mühendis ve
tekniker

Mutlu müşterilerimizden bazıları

Blue-Separator-Line-Image